Во Спомен куќата на Петар Поп Арсов во Богомила одбележан 23 Октомври

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, денеска на тригодишнината од своето стапување на функцијата, рече дека по девет години деблокирани се сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно?" во Алфа телевизија, гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски кој зборуваше за ...
сите 326 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Премиерот Заев на Фејсбук за пленарната седница на Северноатлантскиот совет на НАТО Самитот 2021 напиша:Започна работата на пленарната седница на ...
сите 244 | | | веќе видена

Од среда целосно се укинува полицискиот час, на свадбите нема да има ограничување на бројот на гости, а се дозволува и организацијата на настани, концерти и ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Спомен куќата на Петар Поп Арсов во Богомила одбележан 23 Октомври

Од:
До кого (е-маил):
Порака: