518 нови случаи на КОВИД-19 во земјава, починати се 9 лица

2 копии
11 копии

Вчера беа регистрирани високи 862 нови случаи на позитивни пациенти од коронавирусот во Македонија и 14 лица кои го загубија животот. Вкупната бројка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако во последниот дневен извештај на министерството за здарвство се регистрани, најмногу за еден од почетокот на епидемијата, 862 нови позитивни на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Засега нема потреба од нова вонредна состојба, ниту од рестрикции на движењето и покрај рекордните бројки деновиве на новоинфицирани и починати од Ковид-19. На ...
| | веќе видена | слични

35 годишен скопјанец е помеѓу починатите, a вкупно 14 лица починаа во последните 24 часа. Оваа информација попладнево ја соопшти Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични

Триесет и пет годишен пациент од Скопје е меѓу починатите од КОВИД-19 изминатово деноноќие. Битката со вирусот ја загубија уште 13 други лица, со што црната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Народот се буди, протест сега за да не биде предоцна. Денес ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните ќе протестира затоа што Заев ќе ја менува историјата во учебниците, ...
сите 733 | | | веќе видена

Имаме недвојбена поддршка не само од Холандија, туку од сите земји членки на ЕУ. Останува прашањето со Република Бугарија, изјави денеска министерот за ...
сите 435 | | | веќе видена

Нема напредок во решавање на спорот со Македонија. Втор ден работатата на мешовитата мултудисциплинарна комисија за историски и образовни прашања, создадена за ...
сите 55 | | | веќе видена

Антон Кутев, пратеникот од Бугарската социјалистичка партија, смета дека секој постигнат договор ќе биде залуден доколку Бугарите не ги убедат Македонците дека ...
сите 221 | | | веќе видена

Во главниот град денеска се одвиваше протест на три локации за оставка на Зоран Заев.Граѓаните масовно се собраа пред Министерството за надворешни работи, ...
сите 128 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Во југоисточните делови ќе биде претежно облачно со повремен ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

518 нови случаи на КОВИД-19 во земјава, починати се 9 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: