Македонија ближи до 30.000 заразени и 1.000 починати - ЕВЕ ЈА СОСТОЈБАТА ВО СИТЕ ОПШТИНИ

Вчера беа регистрирани високи 862 нови случаи на позитивни пациенти од коронавирусот во Македонија и 14 лица кои го загубија животот. Вкупната бројка на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од почетокот на епидемијата со коронавирус во Скопје се заразиле 15.832 лица. Бројот на активни случаи во моментов е 5880. Активни случаи по општини Скопје ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Бројот на активни случаи на пациенти заразени со коронавирус во Скопје се ближи со 6.000 и денеска изнесува 5.886, што е најмногу од почетокот на пандемијата. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатото деноноќие регистрирани се 1275 нови случаи на Ковид-19, од направени 3331 тестирања. Починати се 13 лица, додека 502 пациенти се оздравени. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев по завршувањето на состанокот на Советот за безбедност истакна дека со воведување на кризна состојба на целата територија ...
сите 205 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ со предлог-Буџетот за 2021 година праќа јасна порака дека помошта за економијата, помошта за спас на работните места, поддршката на ...
сите 269 | | | веќе видена

Заменикот министер за надворешни на Бугарија Георг Георгиев вели дека неговата земја не е единствениот стопер на Македонија во влезот кон ЕУ и оти и други ...
сите 306 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп планира да го помилува поранешниот советник за национална безбедност Мајкл Флин, кој во 2017 година призна дека го ...
сите 259 | | | веќе видена

Во најновата репортажа на „Катимерини“ објавена вчера под наслов „Вето од 1903 во Брисел“, пишува за влошените македонско-бугарски односи и статусот на Гоце ...
сите 296 | | | веќе видена

Денешното рочиште за предметот "Траекторија" кој го води Судијата Горан Бошевски а застапник на обвинението е јавниот обвинител Лиле Стефанова започна со ...
сите 58 | | | веќе видена

Озогласената „жолта куќа“ во која до пред десетина години се вадеа органи на Срби се наоѓа на југот на Албанија во близна на градот Бурел. Неколку хирурзи под ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија ближи до 30.000 заразени и 1.000 починати - ЕВЕ ЈА СОСТОЈБАТА ВО СИТЕ ОПШТИНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: