Последниве седум дена, 112 новозаболени лица во Охрид


Нема многу докази што сугерираат дека чад од белите дробови на пушач кој има вирус на корона може да зарази друго лице, но американски истражувачи кои се ...
| | веќе видена | слични

Не постојат бројни докази кои укажуваат дека чадот од белите дробови на пушачите кои имаат коронавирус може да зарази друго лице, но американските истражувачи ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На отворено при контакт со група на луѓе кои поради кашлање и кивање може да се влезе во близок респираторен контакт маската штити од трансмисија на вирусот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче посочи дека носењето маска на отворено е потребно поради неколку работи. Според него кога се спортува маска не треба да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски во вчерашното гостување во емисијата 360 степени направи споредба меѓу опасноста од заразување ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот, д-р Жарко Караџовски во интервју за Канал 5 телевизија вели дека маска на отворено не секој треба да носи. Тој посочи и еден пример. „Човек што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денес организира протести во 15 градови ширум Македонија. Пораката која граѓаните ја испраќаат од овие протести гласи: „Оставка на Заев, слобода на ...
сите 185 | | | веќе видена

Амбасадорите на ЕУ вчера повторно не успеаја да постигнат договор за заклучоците за отворање на преговорите со Македонија. Бугарија и натаму инсистира ...
сите 201 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протecти во 15 градови низ државата.Пробиштип беше еден од градовите каде имаше голем број граѓани, кои излегоа да го изразат револтот ...
сите 381 | | | веќе видена

Го замислувам Бранко седнат на фотеља дома, пред исклучен телевизор, со чаша виски во рака ама не пие. Само гледа во празниот екран и вака си мисли: Тој Зоки ...
сите 73 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 49 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 461 лица сомнителни и ...
сите 422 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија не е ниту за добрососедство ниту за пријателство. Барањата на Бугарија не се нови и датираат од 1878 година од Санстефанскиот договор. ...
сите 313 | | | веќе видена

Еврокомесарот за добрососедство и проширување Оливер Вархеји беше премногу мек кон Софија, а Европската народна партија (ЕПП) не беше доволно остра кон ...
сите 441 | | | веќе видена

Откако Македонија доби вето за почеток на пристапните приговори со Европската Унија, го нема ни под дрво, ни под камен веќе две недели вицепремиерот за ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последниве седум дена, 112 новозаболени лица во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: