Македонската компанија Брејнстер ќе одржува обуки за дигитални вештини во Австрија


8 копии

Македонска компанија од сферата на образованието базирано на потребите на индустријата, по пет години од своето постоење во земјава се шири во Европа, поточно ...
| | веќе видена | слични

БАС Институтот за менаџмент од Битола со организаторство со Бизнис Академија Смилевски – БАС и Универзитетот Милтон Фридман од Будимпешта,во петок и сабота ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска и претседателот на Занаетчиската комора, Агрон Фазлији потпишаа Договор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири учествуваше на сесијата „Улогата на владите во дигиталната трансформација”, во рамките на ...
| | веќе видена | слични

На овој Дигитален самит кој се одржува во рамките на Берлинскиот процес, учествуваат високи владини претставници од регионот, Европската Комисија, Советот за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за образование и наука и Бирото за развој на образование продолжуваат да инвестираат во подобрување на дигиталните вештини и компетенции за да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дигиталните перспективи на регионот во контекст на интеграцијата во Европската Унија е главна цел на Дигиталниот самит за Западен Балкан во организација на ...
| | веќе видена | слични

Ова го рече министерката за образование и наука Мила Царовска во обраќањето на третиот Дигитален самит за Западен Балкан во Тирана (Албанија), којшто поради ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Роамингот во регионот на Западен Балкан ќе биде целосно укинат на 1 јули 2021 година, беше потврдено денеска на отворањето на третиот Дигитален самит на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Откако призна за самиот себе си дека е хистеричен, Мицкоски ги навреди граѓаните, ги навреди Македонците, без срам и перде за хистеричен го прогласи целиот ...
сите 246 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 811 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 411 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 167 | | | веќе видена

Зголемениот број на заразени со корона вирусот во гостиварскиот регион ја принуди управата на болницата „Ферид Мурад“ да ги зголеми капацитетите за сместување ...
сите 151 | | | веќе видена

Новинарот Џеф Мејсон го испровоцира Доналд Трамп со прашањето дали ќе го признае Џо Бајден за претседател.„Ќе биде тешко да се признае неговата победа, бидејќи ...
сите 318 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската компанија Брејнстер ќе одржува обуки за дигитални вештини во Австрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: