Во Велес вирусот присутен и во некои од јавните институции

2 копии

Oдделението за уво, нос и грло во прилепската градска болница веќе прими десет пациенти со полесна клиничка слика на коронавирусот. Со ова се растовари ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради преисполнетост на капацитетите на инфективното одделение во Прилеп со заболени од Ковид 19 за оваа намена е преадаптирано целото одделение за уво, нос и ...
| | веќе видена | слични

Тројца пациенти починаа од компликации на коронавирус во изминатото деноноќие на Инфективното одделение во Кумановската болница. Станува збор за две жени на ...
| | веќе видена | слични

По наплив на пациенти со ковид и исполнувањето на капацитетите на Инфективното одделение на штипската болница, како можна алтернатива или план Б пред есенскиот ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број на заразени лаборанти, лекари и медицински сестри изнесува 12.Во штипската градинка „Вера Циривири-Трена” има позитивен случај на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

Тој истакна дека во тек е епидемиолошката анкета меѓу вработените во градинка, со цел да се спречи ширењето на заразата. – Точно е дека коронавирусот е влезен ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на здравствени работници позитивни на коронавирус во штипската Клиничка болница. Со потврден Ковид 19 во моментот се 12 здравствени работници. Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 265 | | | веќе видена

Роман Грожан и дефинитивно нема да седне во болидот на Хас за трката за Големата награда на Шакир која ќе се вози следната недела. Од таборот на Хас донесоа ...
сите 86 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 199 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 141 | | | веќе видена

Според секојдневната евиденција на заболени и починати од Ковид-19 на Министерството за здравство во тетовскиот регион за цела оваа недела се бележат вкупно 11 ...
сите 144 | | | веќе видена

СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, додека премиерот во заминување Заев во изјава за медиум потврдува дека имало преговори во Софија. Според нашите ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Велес вирусот присутен и во некои од јавните институции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: