Како првиот, така вториот: По Реал загуби и Барселона (ВИДЕО)

После победата над Бетис, екипата на Реал Сосиедад го презеде првото место во шпанската Ла Лига, но тоа и не е баш најдобра вест за баскискиот тим, ако се знае ...
| | веќе видена | слични

Реал Сосиедад ќе преноќи на врвот на табелата во Ла Лига со 11 бода, исто колку што има и Вилјареа, откако баскискиот клуб славеше со убедливи 3-0 на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 184 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 80 | | | веќе видена

Одржувањето на онлајн седници во Собранието е спротивно на Уставот и ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи такво решение, истакна партискиот претседател, Христијан ...
сите 361 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 126 | | | веќе видена

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
сите 79 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како првиот, така вториот: По Реал загуби и Барселона (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: