КАЈЧЕВ: Еден колега од македонска страна рече дека ако објави оти Делчев бил Бугарин, ќе биде обесен на прва бандера


Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ниту македонскиот јазик, ниту Гоце Делчев не не ги кочат преговорите помеѓу Бугарија и Македонија. Најголемиот проблем е периодот на втора светска војна каде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Красимир Каракачанов , вицепремиер и министер за одбрана на Бугарија смета дека македонските медиуми ги извртеле неговите зборови за испраќање на бугарски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, го продолжува „походот со својот полк“ кон спомениците во Република Македонија. ...
| | веќе видена | слични

1 Да не претерува малку Заев со она „нашите браќа и пријатели од Бугарија“? Така ли е напишано во Договорот за добрососедство? Дека ние треба нив да ги викаме ...
| | веќе видена | слични

Љубчо Георгиевски во интервју за бугарски „Бгнес“ ги пофали премиерот Зоран Заев и претседателот на државата Стево Пендаровски за, како што вели, храбрите ...
| | веќе видена | слични

Албанските историчари синоќа во емисијата Клик Плус дебатираа за спорот меѓу Северна Македонија и Бугарија. Музафер Бислими изрази сомнеж дека комисиите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден се очекува да изврши зголемен притисок врз Бугарија за откочување на евроинтегративниот процес на ...
сите 294 | | | веќе видена

НЕМА ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Владата пресече – од полноќ нема полициски час. Владата го укинува ограничувањето на движењето на граѓаните и почнувајќи од полноќ, ...
сите 372 | | | веќе видена

Израелците се ослободуваат од маските и во затворено. Во Израел веќе не мора да се носaт маски во затворено. Маска ќе треба да се носи само во авион или кога ...
сите 539 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 73 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАЈЧЕВ: Еден колега од македонска страна рече дека ако објави оти Делчев бил Бугарин, ќе биде обесен на прва бандера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: