“Германија врши силен притисок да ја поддржиме Македонија“

4 копии

Кумановскиот градоначалник, Максим Димитриевски го вратил орденот кој го добил од министерот за одбрана од Р. Бугарија, Красимир Каракачанов заедно со ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, како што објави, му ги врати орденот кој пред две години го доби од бугарскиот министер за одбрана Красимир ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот Едвард Џозеф, професор по менаџмент на конфликти во универзитетот „Џон Хопкинс“ во Вашингтон ги коментираше последните истапи на министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фокусот на Администрацијата на Трамп на решавање економски прашања на Балканот и замижувањето кон политичките, придонесе за влошување на односите меѓу некои ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Фокусот на Администрацијата на Трамп на решавање економски прашања на Балканот и замижувањето кон политичките, придонесе за влошување на односите меѓу некои ...
| | веќе видена | слични

Во анализата насловена „Како Трамп го изгуби Балканот", од Едвард Џозеф, професор по менаџмент на конфликти во универзитетот „Џон Хопкинс" во Вашингтон, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зидојче Цајтунг денеска пишува дека Македонија ќе може да ги започне преговорите со ЕУ само доколку признае дека нејзиниот јазик е дијалект на бугарскиот, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 375 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Германија врши силен притисок да ја поддржиме Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: