Ако сметките за струја се повисоки од реалната потрошувачка, граѓаните да достават жалби до РКЕ

22 копии

Регулаторната комисија за енергетика ги известува потрошувачите дека можат да достават приговор до регулаторна доколку добиените сметки за електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

11 поплаки од граѓани стигнале до Регулаторната комисија за ладни радијатори. И по почетокот на грејната сезона се уште немаат парно греење. Поплаки од граѓани ...
| | веќе видена | слични

Претставките каде граѓани се жалат на нереално високите сметки за струја, односно кај кои е фактурирана нереална потрошувачка ќе бидат приоритено разгледани од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градежната комора на Македонија поддржува измени на законската регулатива кои ќе значат подобрување на квалитетот на градба и ќе придонесат за заштеда на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои добиле високи сметки за струја можат да поднесат приговор до Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Од Регулаторна велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија ги известува потрошувачите дека можат да достават приговори ако добијат ...
| | веќе видена | слични

За Градежната комора при Сојузот на стопанските комори е прифатлив предлогот на Регулаторната комисија за енергетика со Законот за градба инвеститорите да ...
| | веќе видена | слични

Сигурна и стабилна испорака на електрична и топлинска енергија за граѓаните ни е приоритет, изјави Марко Бислимоски, претседателот на Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите економски оператори да работат до 23 часот, ограничување на капацитетот во јавниот превоз до 50 отсто, забрана на јавни настани и препорака до целата ...
сите 443 | | | веќе видена

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 289 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 86 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 90 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 110 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако сметките за струја се повисоки од реалната потрошувачка, граѓаните да достават жалби до РКЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: