Заев и ММФ со различни математики, за премиерот пад на економијата годинава од 4,4 проценти, според ММФ пад од 5,4 отсто

Економијата тоне се подлабоко и подлабоко. ММФ и премиерот Зоран Заев со различни прогнози. Заев најавува пад на економијата од 4,4 проценти, наспроти ...
| | веќе видена | слични

Пад од 4,1 отсто во 2020 година, поголем од претходната проекција, и раст на јавниот долг, кој најверојатно ќе надмине 61 процент од бруто-домашниот производ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руската економија може да профитира дури 30 милијарди долари оваа година, бидејќи граѓаните потрошија повеќе во Русија поради рестриктивните мерки поради ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во 2020 година, воздушниот сообраќај на аеродромите во Париз може да падне и до 70 отсто, предупредува дирекцијата на Аеродромите на Париз (АДП), јави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рецесијата се продлабочува во Северна Македонија и таа ќе биде најголема во изминативе две децении, оцени Светска банка, презентирајќи го редовниот есенски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државите од Западен Балкан ќе доживеат вистински пад на бруто домашниот производ (БДП) од 4,8 проценти во 2020 година поради пандемијата на коронавирусот, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Светската банка, нема потреба од загриженост за зголемувањето на јавниот долг во Македонија. Иако велат, тој за една година се зголемил за 10 до 11 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според последните проекции на Светска банка, Црна Гора ќе има најсилна рецесија во регионот на Западен Балкан, проценета на 12,4 проценти, што ќе резултира со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 425 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 557 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 222 | | | веќе видена

Ќе го започнам мандатот на градоначалник на Скопје со решавање на приоритетните проблеми од секоја скопска општина. Граѓаните се изморени од чекање, а ...
сите 253 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и ММФ со различни математики, за премиерот пад на економијата годинава од 4,4 проценти, според ММФ пад од 5,4 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: