Поради проблеми, авионот на Груевски принудно слета

БРИСЕЛ, Белгија -- Владиниот авион со кој македонскиот премиер Никола Груевски требаше да допатува во Париз, мораше да се врати во Брисел во четвртокот (14-ти мај) поради технички проблеми. Медиумите објавија дека компјутерскиот систем и радарската опрема на авионот откажале на висина од 6.000 метри. Поради тоа, Груевски замина за Франција со воз. Неговиот закажан состанок со претседателот Николас Саркози беше одложен за петок. (A1, Maкфакс, МИА, МРТ, БТA - 14
| | веќе видена | слични

Останато

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 160 | | | веќе видена

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер ...
сите 199 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена

Арс Ламина ве поканува на промоција на новата едиција „Лесно читливи лектири“, што ќе се одржи на 21 мај 2019 (вторник) во локалот „Амбрела“ (Umbrella Lounge ...
сите 59 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради проблеми, авионот на Груевски принудно слета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: