Со фалс лична карта поминала на „Ќафасан“,ја привеле на скопски аеродром

Приведената е 18 годишна албанка. Настанот се случил вчера, во 05.40 часот на граничен премин Аеродром “Скопје“ на излез од земјава.Во,прлично несреденото и ...
| | веќе видена | слични

Жестока тепачка се случила вчера во општина Аеродром, која најверојатно е поради паркинг место. Видеото од групната тепачка веднаш беше прикачено на Твитер. ...
| | веќе видена | слични

Брутална тепачка помеѓу две групи се случила рано утринава околу 5 часот во скопски Аеродром. Во видеото поставено на Твитер, се гледаат две групи на млади ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општината Аеродром во оваа учебна година ќе ги надомести трошоците за обезбедувањето на училиштата и на градинките, трошок што претходно го имаа родителите. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Општина Аеродром од 1 септември ги презема трошоците за обезбедување на основните училишта и детските градинки што досега ги плаќаа родителите. За обезбедување ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 75 | | | веќе видена

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 50 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 103 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 247 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 175 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со фалс лична карта поминала на „Ќафасан“,ја привеле на скопски аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: