(ФОТО) Љубов е тоа:Џорџ и Амал Клуни и на вечера не ги кријат чувствата!

Џорџ и Амал Клуни биле уловени од папараците додека биле на вечера во Чернобио, Италија. Младите родители во придружба на уште еден пар биле на вечера каде, иако во јавност, воопшто не ги криеле чувствата. Како што велат светските медиуми, Џорџ и Амал имале очи само еден за друг, и повеќе од очигледно било дека се многу вљубени. И додека биле на вечера и кога оделе кон пристаништето на патот кон дома каде ги чекат децата. Тие на шести јуни станале родители на близнаците Александар и Ела, на кои им се посветени во нивниот дом на езерото Комо во Италија. Амал носела комбинација од долго здолниште и блузичка кои ја истакнале нејзината вита линија. Успешната адвокатка очигледно има „волшебна формула“ штом за десет недели успеала да ги стопи вишокот килограми и да ја врати витата фигура.
| | веќе видена | слични

На островот Лидо во Венеција започнува 74-то издание на најстариот филмски фестивал во светот, Венецијанскиот филмски фестивал, кој ќе трае од 30 август до 9 септември. Главната програма вклучува 21 филм, а фестивалот ќе го отвори остварувањето на американскиот режисер Александар Пејн, „Даунсајзинг“. Станува збор за научнофантастична приказна во која главните ликови ги толкуваат Мет Дејмон и Кристин Виг. В сабота ќе биде прикажан најновиот филм на Џорџ Клуни, „Сабурбикон“, во кој режисерот ги спојува своите две љубови: кон фарсата и кон општествената освестеност. И покрај комичните трејлери, филмот сепак повеќе е наклонет кон второто, што Клуни веќе го демонстрира во остварувањата „Добра ноќ и среќно“ и „Мартовски идеи“. Тој верува дека филмот, кој се занимава со мрачните расни тензии во едно предградие во средината на минатиот век, е многу релевантен во денешната, Трампова Америка. Клуни се надева дека филмот ќе го врати духот на Хауард Бил, новинар во филмот „ТВ-мрежа“, чија реплика гласеше: „Бесен сум ...
| | веќе видена | слични

 За некои луѓе, знак дека станале возрасни е тоа што научиле како да пеглаат облека и да сменат сијалица. За Џорџ Клуни, тоа е чистењето детска повраќаница. „Постојано морам да чистам дамки од моето одело. Порано беа мои, но сега се дамки од близнаците кога малку ќе повратат.“ – објаснува 56-годишниот актер. Тој исто така открива дека сега неговата дожност е менување пелени, што може да биде многу тешко кога имате не едно, туку 2 бебиња за кои одеднаш треба да се грижите. „Моментално, моја обврска е менување пелени и прошетка со нив по малку. Навистина не мислев дека на 56 години ќе станам татко на близнаци. Но, не се планира. Секогаш мора да уживате и во непланираното.“ – продолжува Клуни. А, кога станува збор за неговата прекрасна сопруга, Амал, оскаровецот признава дека таа се справува со мајчинството како вистински професионалец. „Таа е како Олимписка атлетичарка. На неа ѝ оди одлично и со леснотија сето ова. Но, изгледа ништо не те подготвува за ова. Одеднаш, стануваш одговорен за други луѓе, што ...
| | веќе видена | слични

Во почетокот на јуни 56-годишниот Џорџ Круни и 39-годишната Амал, станаа родители за прв пат. Дупла среќа но и дупла мака за познатиот холивудски пар, бидејќи госпоѓа Клуни на свет донесе близнаци. Клуни на духовит начин им се пожали на медиумите за слатките маки со близнаците. На прашањето дали ќе се појави на Венецијанскиот филмски фестивал, Клуни се пошегува: “За почеток треба да го исчистам повратеното од смокингот. Порано беше мојата повраќаница, а сега е на близнаците “.Улогата на татко на близнаци создава паника кај актерот. “Одеднаш носите одговорност за други луѓе. Тоа плаши. Сега мојата работа е да ги сменам пелените и малку да се разодонам со нив. Не сум мислел дека на 56 ќе станам татко на две деца“. Освен тоа актерот изјави како неговата сопруга Амал се справува со улогата на мајка: “Таа е како божица од Олимп – прави сè многу убаво!”.
| | веќе видена | слични

Поминаа повеќе од два месеци од кога британската адвокатка Амал и актерот Џорџ Клуни по прв пат станаа родители. На свет дојдоа близнаците Александар и Ела, а целото семејство последниве недели ужива на езерото Комо, каде што актерот има вила. Од време на време тазе родителите си даваат малку време за прошетка, па ги посетуваат локалните ресторани, каде што ги дочекуваат голем број папараци. Фотографиите со брзина на светлината се шират на социјалните мрежи, а она што најмногу се коментира е секако стилот на британската адвокатка. До сега ја видовме во поопуштени изданија, но на последното појавување, Амал ја потсети јавноста зошто ја носи титулата „Кралица на стилот“.
| | веќе видена | слични

Џорџ и Амал Клуни најавија партнерство со Јужниот правен центар за сиромаштија (СПЛЦ) за борба против „фанатизмот и омразата”, по насилството во Шарлотсвил, Вирџинија. Фондацијата Клуни за правда вели дека ќе додели грант од 1 милион долари на СПЛЦ, со цел да ѝ помогне на организацијата за граѓански права во нејзините обиди да се бори против насилниот екстремизам во САД, по смртта на контрадемонстрантот Хедер Хајер на протестот на белите расисти во универзитетскиот кампус овој месец. „Амал и јас сакавме да го додадеме нашиот глас (и финансиска помош) за тековната борба за еднаквост”, рече Џорџ Клуни. „Нема две страни на непријателство и омраза“. „Горди сме што го поддржавме Јужниот правен центар за сиромаштија во неговите напори да го спречи насилниот екстремизам во САД“, додаде двојката во изјавата. „Она што се случи во Шарлотсвил и што се случува во заедниците низ целата земја, бара наш колективен ангажман да се застане против омразата“. Претседателот на СПЛЦ, Ричард Коен, го поздрави придонесот на ...
| | веќе видена | слични

"Suburbicon" е приказна за животот во предградието, во навидум идиличен крај со прифатливи домови и совршени тревници, но оваа мирна област крие вознемирувачка реалност на предавство, измама и насилство. Дејствието се случува во летото 1959 година.Познатиот холивудски актер и режисер Џорџ Клуни го привршува своето најново режисерско остварување, крими комедијата "Suburbicon", која ќе има премиера на 74. Филмски фестивал во Венеција на 2 септември, додека во киносалите ќе се најде на 27 октомври."Suburbicon" е приказна за животот во предградието, во навидум идиличен крај со прифатливи домови и совршени тревници, но оваа мирна област крие вознемирувачка реалност на предавство, измама и насилство. Дејствието се случува во летото 1959 година.Водечките улоги во филмот ги толкуваат Мет Дејмон, Џулиен Мур и Оскар Ајзак. Иако во филмот требаше да глуми и Џош Бролин, Клуни ги исфрлил сцените, со образложение дека "Неговите сцени веќе немаат смисла и го расипуваат ритамот".Познатиот актер и режисер призна дека ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џорџ и Амал Клуни додека биле на вечера во Чернобио, Италија, не престанувале да разменуваат нежност. Тазе родителите биле во друштво со уште еден пар. Светските медиуми пишуваат дека Џорџ и Амал постојано се гледале во очи и разменувале нежност. Папараците ги снимиле и додека оделе кон пристаништето. Тие на шести јуни станаа родители на близнаците Александар и Ела, со кои живеат во својот дом на езерото Комо во Италија.
| | веќе видена | слични

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Љубов е тоа:Џорџ и Амал Клуни и на вечера не ги кријат чувствата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: