Затвореник повредил двајца полицајци откако бил прегледан во болницата во Прилеп

7 копии

Затвореник од Казнено-поправната установа во Прилеп повредил двајца полициски службеници кои требало заедно со уште еден затвореник да ги спроведат од Општата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Инцидентот се случил вчера околу 16 часот во кругот на Општата болница „Борка Талески“ во Прилеп кога полициските службеници со службено возило требало по ...
| | веќе видена | слични

Затвореник од Прилеп со нож нападнал двајца полицајци при обид да избега. „Вчера нападне во кругот на oпштата болница ,,Борка Талески“-Прилеп двајца полициски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство од Прилеп гони лице за полов напад кој се случил денеска во претпладневните часови. Како што информираат од обвинителството, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Основното јавно обвинителство Прилеп гони 69-годишно лице за полов напад врз дете.„Кривичниот настан се случил вчера во претпладневните часови. Осомничениот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 238 | | | веќе видена

Во Куќата на Уранија- МАНУ, свечено беше отворена изложбата на фотографии „По трагите на светите Кирил и Методиј”. На свеченоста, во името на организаторите, ...
сите 188 | | | веќе видена

Пркосот нема да сопре, а ВМРО-ДПМНЕ народот нема да сопре во спротивставувањето на наметнатите црнила, изјави на денешната прес-конференција портпаролот на ...
сите 93 | | | веќе видена

д-р Весна Попоска Четирите предложени амандмани треба да им го оневозможат лускузот кој го имаа сите досегашни влади, на сите идни влади – спорот за името да ...
сите 72 | | | веќе видена

Конвенција за избор на кандидат за претседател на Р.Македонија опозицијата ќе одржи во градот на Миладиновци, на Охридското езеро во Струга, објави лидерот на ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затвореник повредил двајца полицајци откако бил прегледан во болницата во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: