Запленет глисерот на Зоран Кичеец


8 копии
3 копии

Првоосомничениот во случајот Рекет, Бојан Јовановски бил префрлен на скопските клиники „Мајка Тереза“. Како што пренесуваат дел од медиумите, Јовановски таму е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До пет години максимална затворска казна може да добијат осомничените во случајот Рекет. Но, сепак таа казна се однесува ако органите им судат за делото ...
| | веќе видена | слични

Казна затвор од една до пет години им се заканува на осомничените во случајот „Рекет“, ако ним им се суди само за делото „трговија со влијание“. Тоа е едно од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 581 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 240 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ги поставил приоритетите за трансфери. Како што информираше италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер, поранешниот ...
сите 147 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 224 | | | веќе видена

На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на Република Македонија, на патот кај месноста Љуботенски бачила во Скопско, нагази на две ...
сите 72 | | | веќе видена

Социјалните мрежи ги седнаа пред компјутер и загрижените родители, но и наставниците .За кратко време се формираше и фејсбук група ПОДДРШКА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запленет глисерот на Зоран Кичеец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: