Во вторник законот за обвинителство влегува во собраниска процедура


Очекуваме своите ставови пратениците да ги кажат во собранието, а ако имаат забелешки да поднесат амандмани. Градењето на дво-третинско мнозинство ќе биде во ...
| | веќе видена | слични
9 копии
9 копии

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во вестите на Канал 5 вели дека услов без кој не може да се продолжи по однос на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Костадин Костадинов смета дека во рамки на пратеничките групи ќе се изнајде конструктивно решение за пописот откако на барање на опозицијата која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Деновиве се очекува работни групи од партиите да седнат на заедничка маса за да се разговара за Законот за јавно обвинителство и за пописот.Портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски по денешнатра средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека мандатот му го доверил на Зоран Заев, ...
сите 884 | | | веќе видена

Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската Влада, под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои ...
сите 75 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во вторник законот за обвинителство влегува во собраниска процедура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: