ЗАКАЖАНА Е СЕДНИЦАТА - Еве кога пратениците ќе расправаат за ОДЗЕМАЊЕ НА МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ


Павле Богоевски, како претседател на Комисијата за деловнички и имунитетно-мандантни прашања за утре во 11 часот ја закажа седницата на која треба да се ...
| | веќе видена | слични

Отсекогаш и секаде било и останало, ситни и безимени луѓе да се качуваат на телата на паднатите жртви паднати во меѓусебните пресметки на големите. Јас нема да ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања изгласа предлог до Собранието да му се одзеде мандатот на избеганиот осуден пратеник Никола Груевски, ...
| | веќе видена | слични

Со пет гласа ЗА и ниту еден против и воздржан пратениците на денешната седница на Комисијата за мандатно имунитетни прашања дадоа зелено светло Собранието да ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ на денешната седница на Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања имаше ...
| | веќе видена | слични

Но, се уште е неизвесно дали пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, ќе го поддржат ваквиот предлогот на Комисијата на пленарна, откако нивните гласови изостанаа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАКАЖАНА Е СЕДНИЦАТА - Еве кога пратениците ќе расправаат за ОДЗЕМАЊЕ НА МАНДАТОТ НА ГРУЕВСКИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: