Прекинато рочиштето за нападот врз Села, му се слоши на еден од обвинетите


8 копии

Денешното судско рочиште за нападот врз пратеникот Зијадин Села во Собранието на Македонија на 27 април, е прекинато откако му се слоши на Никола Војневски, ...
| | веќе видена | слични

На два дена пред годишнината од собраниските насилства, премиерот Зоран Заев вели дека очекува правна разрешница за случајот. Според него земјава треба да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Видео снимки и фотографии од случувањата на 27 април, ќе се гледаат во Кривичниот суд в петок, точно една година по случувањата во Собранието на Република ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарски прашања по потпишувањето на Годишната програма за вработување, Заев нагласи дека поуката што веројатно сите ја извлековме од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев очекува правна разрешница за случувањата во Собранието од 27 април. Смета дека треба да се одбележи годишнината од овој немил и, како што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев рече дека очекува правна разрешница и дека никој не посакува настаникако оние од 27. април да се повторат. - Тоа беше настан од кој се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вели дека е убеден оти ќе има правна разрешница за настаните во Собранието од 27 април. На два дена пред навршување една година од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекинато рочиштето за нападот врз Села, му се слоши на еден од обвинетите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: