Заев: Непочитување на Уставот е и ако не се применува новото уставно име на државата


Непочитување на Уставот е и ако не се применува новото уставно име на Република Северна Македонија, изјави вечерва премиерот Зоран Зоран, одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Законите за енергетика, за банките, за безбедност во сообраќајот и патиштата и за супервзиија и осигурување се последните усвоени во Собранието закони кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери, денеска изјави дека законите кои не беа потпишани од претседателот Ѓорѓе Иванов, а биле донесени со двотретинско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Ѓорѓе Иванов вчера вратил уште 4 закони во парламентот кои биле донесени на седницата на 7 март, а на кои се користи новото државно име, потврди ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, реагираше околу одбивањето на Претседателот Ѓорге Иванов, да потпише 15 закони. Џафери вели дека се вратени 12 ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Иванов одби да потпише уште четири закони кои го содржат името Република Северна Македонија а беа донесени на 7 март. Законите за енергетика, за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Законите што не добија потпис од претседателот Ѓорге Иванов, а беа донесени со двотретинско мнозинство, ќе се сметаат за донесени, а останатите закони ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот смета дека, како што ги нарече, постигнувањата на неговата влада во изминатите две години се доволен аргумент за пред граѓаните да бара нов мандат ...
сите 910 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 292 | | | веќе видена

Српскиот весник „ Данас “ во анализата за влијанието на француската блокада на Северна Македонија, врз проевропските сили во Србија, констатира дека ...
сите 351 | | | веќе видена

Ако Владата дала ветување дека ќе се отворат преговори за ЕУ, а тоа не се случи, сигурно дека е возможно избирачите да ја казнат, реагираат во Вашингтон Ветото ...
сите 172 | | | веќе видена

Договорот со Грција не го реши нашиот проблем со интеграциите и тоа е најголемиот проблем што ваквите договори не ги решија нашите проблеми, изјави ...
сите 288 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин и турскиот Реџеп Таип Ердоган постигнаа договор денеска за поделба на контролата над североисточна Сирија, со кој се бара ...
сите 558 | | | веќе видена

Заев најверојатно дома во Струмица си го чува стариот телефон, кој може да открие дали обвинетите во „Рекет“ му пишувале на премиерот.Сепак, дали знаел за ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Непочитување на Уставот е и ако не се применува новото уставно име на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: