Заев во Германија: Нашата земја има европски стандарди за бизнис, со право очекуваме датум за преговори


Премиерот Зоран Заев ја започна дводневната посета на Германија со учество на свечениот годишен прием на Здружението за Источна Европа на германското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со заменик претседателот на владата задолжен за координација со економските ресори ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретнаа со претставници на дел од најголемите компании во Германија на кои им ...
| | веќе видена | слични

За какви бизнис европски стандарди зборуваше Заев во Германија кога германските инвеститури му дадоа нула во работата во економијата? Тој при неговата посета ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Политичките и демократските промени во земјата, за кои Северна Македонија ги доби најголемите признанија од ЕУ и меѓународната заедница, вклучително и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и заменикот претседателот во Владата на РСМ задолжен за координација со економските ...
| | веќе видена | слични

Двесте компании со германски капитал вработуваат 20 илјади граѓани, тоа е доказ дека нашата земја има европски стандарди за бизнис, истакна премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев во Германија: Нашата земја има европски стандарди за бизнис, со право очекуваме датум за преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: