Ретко кој ја препознава, а таа блеска повеќе од било кога - Лејди Гага стана елегантна дама


3 копии

Лејди Гага ги живее најславните денови од врвот на својата кариера. Филмот „A Star Is Born“ ги привлекува гледачите во кино салите, а неа и на Бредли Купер им ...
| | веќе видена | слични

Иако во последните неколку месеци Гага нѐ воодушевуваше со елегантни изданија, се чини дека таа станала носталгична за своите драматични комбинации и накратко ...
| | веќе видена | слични

Лејди Гага апсолутно зад себе има година на пресврт и тоа во позитивен контекст. 2018-та за неа беше година во која таа блесна со полн капацитет. Римејкот на ...
| | веќе видена | слични

Џенифер Лопез се појави на Греми наградите, но благодарение на кич комбинацијата успеа неславно да заврши на листата на најлошо облечените ѕвезди на вечерта. ...
| | веќе видена | слични

 Пинк можеби не си отиде дома со Греми статуетка во неделата вечер, но дечињата успеаја да ѝ направат уште подобра награда, и тоа користејќи само алуминиумска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осигурителната компанија „Еуросиг" потврди дека автобусите и патниците на „Дурмо турс" се осигурени кај нив и дека по трагичната автобуска несреќа на патот ...
сите 286 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 197 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ретко кој ја препознава, а таа блеска повеќе од било кога - Лејди Гага стана елегантна дама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: