Во чест на филмска улога, Лејди Гага направи тетоважа на грбот


Американската пејачка Лејди Гага е голем љубител на тетоважите, а сега се пофалила со новата која ја направила преку целиот грб. “Среќен Ден на вљубените! ...
| | веќе видена | слични

Актерот/режисер Бредли Купер и неговата колешка Лејди Гага ја оживуваат класичната холивудска романса. Тој глуми рок-ѕвезда која полека се движи надолу, а таа ...
| | веќе видена | слични

Иако наградите постојано ѝ пристигнуваат, се чини дека на приватен план Лејди Гага не е сосема задоволна. Откако на доделувањето на Греми наградите била ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Лос Анџелес било одржано свеченото доделување на "Греми" наградите. Свеченото 61-во по ред доделување на американските музички награди "Греми" било ...
| | веќе видена | слични

Откако со недели се расправаше дали ќе присуствува на Греми наградите, Дрејк сепак во последен момент одлучи да се појави. Тој освои Греми за најдобра рап ...
| | веќе видена | слични

Тони Брекстон која во 90-тите го достигна самиот врв со познатата песна “Unbreak My Heart” ги привлекла сите погледи на црвениот тепих на 61-вото доделување на ...
| | веќе видена | слични

Иако во последните неколку месеци Гага нѐ воодушевуваше со елегантни изданија, се чини дека таа станала носталгична за своите драматични комбинации и накратко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите мерки се преземени и сите институции се вклучени за да откријат што се случи во петокот (8 ноември) кога во кругот на фабриката „ОХИС” истече вода од ...
сите 189 | | | веќе видена

Како што соопшти владината прес-служба, министрите за транспорт и врски и за економија, Горан Сугарески и Крешник Бектеши, и директорите на Јавното ...
сите 107 | | | веќе видена

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 193 | | | веќе видена

 Некои луѓе едноставно се исполнуваат кога им упатуваат критики на другите, без да се погледнат себеси, а во хороскопот има три знаци кои се познати по тоа. ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во чест на филмска улога, Лејди Гага направи тетоважа на грбот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: