Вработените во „Еурокомпозит“ го прекинаа штрајкот, договорена исплата на две плати


Вработените на прилепски „Еурокомпозит“ го прекина штрајкот. Заминуваат од пред Владата и се враќаат во поногите. За нив била прифатлива понудата што ја добиле ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Кочо Анѓушев, истакнувајќи дека тоа не секогаш е лошо и негативно решение, изјави дека пуштањето под стечај на Еурокомпозит е една од опциите кои ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вработените во „Еурокомпозит" се согласуваат со понудата компанијата да отиде во стечај и сметаат дека тоа е единственото решение како во случајот со „Фени".- ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии
2 копии

Постигнат е договор меѓу вработените од Еурокомпозит и Владата. Ќе им бидат исплатени две плати до петок и ќе се бара решение исто како што се решаваше „Фени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно чудо го одбележа Норт Дам кој што настрада во катастрофалниот пожар.Пчели ,кои ги имало околу 180.000 и кои што живееле на покривот на катедралата ...
сите 689 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 253 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 116 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 689 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработените во „Еурокомпозит“ го прекинаа штрајкот, договорена исплата на две плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: