Воена состојба во Сао Паоло


5 копии
5 копии

Вонредна состојба во 22 од 31 држава воведоа мексиканските власти поради превисоките температури, соопшти националната служба за цивилна заштита. Вонредна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На подрачјето на градот Еликот Сити во американската сојузна држава Мериленд е прогласена вонредна состојба поради големите поплави, кои доаѓаат до првите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На подрачјето на градот Елиот сити во американската сојузна држава Мериленд е прогласена вонредна состојба поради големо невреме и полави кои достигнуваат ...
| | веќе видена | слични

Камионџиите веќе неколку дена протестираат во Сао Пауло така што ги блокирале улиците на бразилскиот град, поради што била прогласена и вондредна состојба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воена состојба во Сао Паоло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: