Нацев: Шекеринска остави илјадници војници веќе неколку недела без организиран платен превоз


6 копии

Радмила Шекеринска е неспособна и неодговорна. Илјадници војници од 30-тина населени места во државата со недели немаат организиран платен превоз од своето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ целосно се фрли на крадење. Од таму велат дека граѓаните се во исчекување на животот кој го ветуваше Зоран Заев, но дочекаа ...
| | веќе видена | слични

„СДСМ целосно се фрли на крадење. Граѓаните се во исчекување на животот кој го ветуваше Зоран Заев, но дочекаа само масовен грабеж на државата.Осиромашување на ...
| | веќе видена | слични

МВР, Финансиската полиција и ОЈО молчат во врска со скандалот со префрлање на 200.000 евра од ЈСП на фирма формирана само еден месец пред да ја добие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребата од итна набавка на нови електронски картички била главна причина што ЈСП Скопје не распишале тендер, и постапката за договорот вреден 78 илјади евра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ не може да престане со ширење лажни вести преку кои секојдневно се обидува да ја манипулира јавноста, додека по секоја цена одбива да го соопшти ...
| | веќе видена | слични

СДСМ удри на крадење на најјако, а референдумот е само параван зад коj ги сокриваат сите криминали на картелот на власт, рече на денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ удри на крадење на најјако, а референдумот е само параван зад кои ги сокриваат сите криминали на картелот на власт. „Модус операнди“, односно начинот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ако се земе предвид дека капиталните инвестиции се основа за раст на една економија, тогаш после денешниот извештај на Министерството за финансии каде што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 241 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 729 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 138 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена

Aктерката Софија Куновска на Фејсбук деновиве го искоментира бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски и изјавата на премиерот, Зоран Заев. „Остро и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нацев: Шекеринска остави илјадници војници веќе неколку недела без организиран платен превоз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: