Фуере: Владата треба да почне голема информативна кампања

6 копии
11 копии
5 копии

По завршување на летните одмори кампањата ќе биде интензивирана и ќе се користат сите достапни методи, во согласност со Законот за референдум и дефинираниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Платени реклами за референдумот на 30 септември од името на Влада на Република Македонија, од премиерот Зоран Заев и неколкумина министри веќе се вртат по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако на предлог на Собранието е распишан референдумот за договорот од Преспа на 30 септември и со тоа има предност во рекламирањето, Владата на РМ која ќе ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис по состанокот со неговите потпретседатели, ги брифираше новинарите за донесените одлуки во врска со процесот на ...
сите 406 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Скопските општини не ги почитуваат препораките на градската администрација. И покрај екстремното загадување дозволуваат на терен се уште да траат градежните ...
сите 210 | | | веќе видена

Во среда во 10 часот по локално време во грчкиот Парламент ќе почне расправата за ратификација на Договорот од Преспа, додека негова ратификација треба да има ...
сите 109 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, вели дека Законот за употреба на јазици е противуставен. Според него, тој е донесен во нелегална процедура и ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фуере: Владата треба да почне голема информативна кампања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: