Фирмите подготвени да инвестираат, чекаат евтините кредити, но бараат и политичка стабилност


Народна банка го направи првиот чекор кој беше неопходен во услови на стагнација на економијата, симнувањето на каматата треба да делува стимулативно, а ...
| | веќе видена | слични

Трошоците постојано растат додека платите стагнираат. На овој начин граѓаните на Република Македонија се повеќе осиромашуваат.На едно четиричлено семејство во ...
| | веќе видена | слични

За месец и половина истекува мандатот на актуелниот гувернер Димитар Богов. Но по се поголемата разлика меѓу Владата и шефот на државата по однос на различни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Условите за монетарната политика се стабилни и добри, оцени гувернерот на Народната банка на Република Македонија Димитар Богов укажувајќи дека последното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 110 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 211 | | | веќе видена

Грчкото собрание денес треба да гласа за протоколот за пристапување на Македонија во НАТО откако вчера доби зелено светло на Комитетот за надвореша политика и ...
сите 139 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Од нив, 14 пациенти се стабилни и се во добра здравствена состојба. Двајца пациенти се на респираторна машина и се во животозагрозувачка состојба. Тројца ...
сите 188 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 113 | | | веќе видена

Интегрален текст од обраќање Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани членови на Извршниот и Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фирмите подготвени да инвестираат, чекаат евтините кредити, но бараат и политичка стабилност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: