Владата најави две нови странски инвестиции


2 копии
2 копии
2 копии

За Саген, компанијата за производство на лекови и компанијата ВИК Владата даде согласност за помош за странски инвестиции. Првата компанија доби согласност за ...
| | веќе видена | слични

Јавноста е сведок на координирана медиумска кампања од провладините медиуми, колку и смешно да звучи, за странски инвестиции токму од владата на СДСМ. Иако во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Од 54 седница на Владата на РМ: Одлука за повисоки стимулативни субенции за тутунот; Одобрена поддршка за две нови странски инвестиции; Прифатени препораките ...
| | веќе видена | слични

Нула странски инвестиции годинава. Никаков или минимален ефект врз потенцијалните нови странски инвеститори ќе имаат мерките кои владата ги определи во „Планот ...
| | веќе видена | слични

Верувајте досега во Македонија во последните неколку години имаме повеќе од 27-8 странски инвеститори од кои што голем дел се турски компании, сите се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД имаат проблеми со Германија и Франција, а оттаму и со целата Европска унија и излегувањето на Британија ги остава без клучно влијание одвнатре во Унијата, ...
сите 50 | | | веќе видена

Дваесет и деветгодишниот тетовец М.Н. рано изутрината е приведен откако нападнал полициски службеник пред угостителски објект во Тетово. МВР информира дека ...
сите 171 | | | веќе видена

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога при Министерството за внатрешни работи до Основното јавно ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата најави две нови странски инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: