Владата распишува тендер за патарина на автопат кој се уште не е пуштен во употреба


2 копии

За да не се запира автопатот кога ќе биде готов, како би се изградила патарина, Владата реши сега да распише тендер за изградба и на патарината „Арбиново“ на ...
| | веќе видена | слични

Наместо да воведе плаќање по системот на вињетки како што има во многу држави во Европа, со што ќе се заштеди време, пари, а и трошоци за изградба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Пред неколку дена директорот на Јавното претпријатие за Државни Патишта Зоран Китанов придружуван од министерот за транспорт и врски Горан Сугарески гордо ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 10. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Владата распиша тендер вреден 15,3 милиони евра за изградба на три нови патарини „Арбиново“ на автопатот Кичево-Охрид и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ниедна патарина нема да поскапи, туку ќе поевтини. Ова го изјави директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китанов, во Кавадарци, запрашан да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За најмалку 10 отсто ќе се зголемат цените на автобуските карти за дестинациите до кои се стигнува преку автопатите на кои ќе се постават нови наплатни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата распишува тендер за патарина на автопат кој се уште не е пуштен во употреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: