(ВИДЕО+ФОТО) Фудбалерите на ПСЖ со поддршка за Нотр Дам


2 копии

200.000 пчели што живеат на покривот на Нотр Дам го преживеале пожарот. Трите кошници биле поставени на покривот на катедралата во 2013 година за проектот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Околу 50 луѓе од здружението на француските бездомници носеа плакати со натписот „Милијарда за 24 часа“. Како што наведува „АП“, тие извикувале пароли упатени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Париската полиција го надгледувала мирниот протест, но не интервенирала. Неколку членови на Здружението на француските бездомници се собрале денес на протест ...
| | веќе видена | слични

Десетици активисти протестираа денеска пред Нотр Дам како одговор на донаторите кои ветуваа речиси 1 милијарда фунти за да ја обноват познатата катедрала и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„На Нотр Дам му треба покрив, но и нам ни треба покрив“. Ова го извикуваа членови на Здружението на бездомниците од Франција, кои денеска се собраа на протест ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Јутјуб каналот „FBE“ кој има над 19 милиони следбеници објави видео во кое Американци го даваат своето мислење за песните од Евровизија. Еден од коментаторите ...
сите 320 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 218 | | | веќе видена

На средбата двајцата размениле мислења за севкупните билатерални односи меѓу двет земји и констатирале дека тие се пријателски, со интензивни контакти на ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО+ФОТО) Фудбалерите на ПСЖ со поддршка за Нотр Дам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: