Секоја чест, студиото гореше: Македонецот им одржа лекција во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)


Секоја саботна вечер имате прилика да го гледате српското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на Канал 5 телевизија. Редовно ве информираме за нашите претставници, некои од нив имаат повеќе среќа, а некои помалку па нивната кариера завршува веднаш по настапот ако не освојат доволно број гласови да поминат понатаму. Оваа сабота во шоуто настапуваше 25 годишниот Јасмин Алиевски од Скопје. Тој се најде во дуел со неговиот противник од Босна и Херцеговина. Отакако, двата кандидати отпејаа, публиката беше на нозе, а жирито воодушевено. Момците поминваа директно во следниот круг. Погледнете го нивниот настап во видеото подолу, а на македонската телевевизија ќе имате прилика да го гледате во некоја од следните емисии.
| | веќе видена | слични

За промена во „Ѕвездите на Гранд“, натпреварувачка реши да се претстави со рок песна. Сања Василјевиќ го одушеви жирито со изведбата, а кога погледнаа во пределот на нејзините нозе – не можеа да веруваат што гледаат. Под долгото црвено здолниште се виде дека натпреварувачката е боса, а нејзиното играње беше посебно интересно. Таа собра позитивни коментари, а Карлеуша истакна дека ќе биде ѕвезда, но не на „Гранд“ по што повторно настана караница со останатите членови од жирито. Комплетната снимка ја гледате од следното видео: Karleuša isprozivala Viki Miljković – Kada je… by Mxionn
| | веќе видена | слични

Оваа сабота во „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше 25 годишниот Јасмин Алиевски од Скопје. Тој се најде во дуел со неговиот противник од Босна и Херцеговина. Отакако, двата кандидати отпејаа, публиката беше на нозе, а жирито воодушевено. Момците поминваа директно во следниот круг. Погледнете го нивниот настап во видеото подолу, а на македонската телевевизија ќе имате прилика да го гледате во некоја од следните емисии.
| | веќе видена | слични
2 копии

Младата ѕвезда на „Гранд“ Теа Таировиќ реши на машките обожаватели да им го помати умот, а за тоа се потруди најмногу што може. Иако првиот сингл „Теби одговара“ и помина задоволително, Теа набрзо реши да ги израдува обожавателите со нова песна „Играчица“, која доста одговара на нејзиниот сензибилитет. Имено, Теа уште за време на натпреварот во „Ѕвездите на Гранд“ покажа дека одлично ја владее сцената и дека танцот и оди од рака, а тоа го докажува и во новиот спот. Теа на себе има скудна комбинација која ги открива бујните гради и задник, а во одредени сцени секси Теа ги крена нозете на маса пред згодниот манекен. Delic novog spota #igracica #newvideo #uskoro #teatairovic A post shared by Tea Tairović (@tea_tairovic) on Mar 25, 2017 at 3:29am PDT
| | веќе видена | слични

Како и што е најавено, Стоја во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, го замени Аца Лукас, кој отиде на турнеја, а сега пејачката ја објави својата прва слика од снимањето и најави хаос кој го очекуваат гледачите. Со коментар: „И така… нема заеба**ње, Стоја институција“, Новаковичева постави фотка која предизвика многу коментари, а фановите почнаа да ја советуваа што да каже или направи со останатите членови од жирито. I tako… …nema za**bavanja #stojainstitucija A post shared by stoja (@stojainstitucija) on Mar 27, 2017 at 1:44am PDT
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секоја чест, студиото гореше: Македонецот им одржа лекција во „Ѕвездите на Гранд“ (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: