Пахор со највисока плата меѓу претседателите во регионот, Вучиќ со најниска

2 копии

Претседателот на Словенија Борут Пахор има највисока месечна плата меѓу колегите од регионот, а најниска добива неговиот колега од Србија Александар Вучиќ. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ објави снимка од нејзината посета на хрватските војници во Авганистан. Песната што ја избраа да ја пеат ...
| | веќе видена | слични

Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, која што е во посета на хрватските војници во Авганистан, на Инстаграм објави видео на кое што заедно ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Клара Приморац која со семејството живее во германскиот град Есен ја повика хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ на прославата на својот роденден. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 39 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Преку соопштение Министерството наведува дека до нив наместо конкретни амандмани и предлози за законот за Јавно обвинителство, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пахор со највисока плата меѓу претседателите во регионот, Вучиќ со најниска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: