Македонија од вчера е „де факто“ членка на НАТО Алијансата


5 копии
6 копии
2 копии

По Албанија, Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО се очекува да го ратификува и бугарскиот Парламент. Министерката за одбрана, Радмила ...
| | веќе видена | слични

Екипата на 1ТВ која деновиве во Брисел ги следи првите чекори на Република Северна Македонија во НАТО, имаше можност да сними ексклузивно интервју со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На тркалезната маса на НАТО додадено е 30-то столче. Пред него стои новото име “Република Северна Македонија“. Прва која седна на столчето како поканета на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии
повеќе

Останато

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Брисел изјави дека не успеале да постигнат консензус за пристапување на Северна Македонија во ЕУ, и дека ќе се ...
сите 1425 | | | веќе видена

Се надевам сите наши пријатели во ЕУ, ниту една земја од ЕУ нема да останат рамнодушни на пријателството на европскиот манир кој Македонија го демонстрира, она ...
сите 179 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

На денешната прес-конфереција во партиското седиште во Тетово Касами истакна дека движењето БЕСА предупредуваше оти не е доволно сторено за да се добие датум ...
сите 440 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија од вчера е „де факто“ членка на НАТО Алијансата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: