Бебе починало во дом во Скопје

8 копии

Во текот на вчерашниот ден А.С. пријавила дека во нејзиниот дом на улица „Брсјачка буна“ во Скопје нејзиното три недели старо бебе не давало знаци на живот.Како што информираат од МВР, скопјанката во Единицата за информации и команда пријавила дека кога станала од спиење околу 09:30 часот забележала дека бебето починало.По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било дадено на обдукција.
| | веќе видена | слични
7 копии

Мајка од Скопје вчера пријавила дека кога станала од спиење околу 09.30 часот забележала дека нејзиното три недели старо бебе не давало знаци на живот. Семејството живеело на улица Брсјачка Буна во Скопје. МВР информира дека по наредба на јавен обвинител, телото на починатото бебе било дадено на обдукција.
| | веќе видена | слични
11 копии

На местото викано „Горна Лака“, во водите на реката Вардар, вчера околу 14.20 часот во близина на мостот кај село Уланци, велешко, било пронајдено тело на маж во фаза на распаѓање. Било констатирано дека се работи за А.Н. (77), кој бил пријавен за исчезнат на 4 декември лани. Телото на починатиот било предадено за обдукција. Вчера, во полициската станица во Штип, 60-годишен маж пријавил дека во неговиот дом, во подрумскиот дел од куќата, го пронашол починат Д.М. (56) од Штип. Смртта била констатирана од лекар од Итната медицинска помош. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предаден во Клиничката болница во Штип за обдукција.
| | веќе видена | слични
7 копии

Машко тело во фаза на распаѓање било пронајдено во текот на вчерашниот ден во водите на реката Вардар во близина на мостот кај селото Уланци, Велешко.Увид на местото кај населението познато како „Горна Лака“ извршила екипа од СВР Велес. Прво било констатирано дека се работи за А.Н. (77), кој бил пријавен за исчезнат на 4 декември минатата година. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.
| | веќе видена | слични
5 копии

Шеесет и седумгодишен градежен работник М.К. од Гостивар вчера загинал во несреќен случај кога негов колега движејќи се наназад со товарно возило „мерцедес“ без да го забележи го удрил со задниот дел од приколката. Работникот паднал на земја од ударот, а потоа бил прегазен со задните тркала во пределот на нозете, по што починал, соопшти МВР. Лекар од Итна медицинска помош Гостивар констатирал смрт. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Гостивар, во присуство на инспектор од трудова испекција. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција. Двајцата работници биле од иста фирма од Гостивар која изведувала градежни работи за изградба на термоцентрала. Несреќата се случила вчера околу 10 часот на локалниот пат за гостиварското село Падалиште, на околу еден километар од железничкиот надвозник.
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Единицата за информации и команда Скопје вчера во 10.07 часот А.С. пријавила дека во нејзиниот дом на ул. „Брсјачка Буна“ во Скопје, кога станала од спиење околу 9.30 часот забележала дека нејзиното три недели старо бебе не давало знаци на живот, односно починало. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било дадено на обдукција.
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Полициската станица Штип М.К. (60) вчера во 11.20 часот пријавил дека во неговиот дом, во подрумскиот дел од куќата, го пронашол починат Д.М. (56) од Штип. Смрт била констатирана од лекар од Итна медицинска помош. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предаден во Клиничката болница Штип за обдукција.
| | веќе видена | слични

Работникот паднал на земја од ударот, а потоа бил прегазен со задните тркала во пределот на нозете, по што починал, соопшти МВР. Лекар од Итна медицинска помош Гостивар констатирал смрт. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Гостивар, во присуство на инспектор од трудова испекција. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција. Двајцата работници биле од иста фирма од Гостивар која изведувала градежни работи за изградба на термоцентрала. Несреќата се случила вчера околу 10 часот на локалниот пат за гостиварското село Падалиште, на околу еден километар од железничкиот надвозник. 
| | веќе видена | слични
8 копии

Работник во гостиварска фирма загинал вчера на локалниот пат за село Падалиште (Гостиварско) во несреќен случај при градежни работи за изградба на термоцентрала. Како што информираат од МВР, М.К. (67) од Гостивар бил удрен и прегазен од товарно возило марка „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки управуван од негов колега и вработен во истата фирма. Возачот не го забележал М.К. и го удрил со задниот дел од приколката по што тој паднал на земја, а потоа бил прегазен со задните тркала во пределот на нозете и починал на самото место. Смрт била констатирана од лекар од Итната медицинска помош во Гостивар. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Гостивар, во присуство на инспектор од трудова испекција. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.
| | веќе видена | слични
6 копии

На 11.01.2018 година околу 10.00 часот на локалниот пат за с.Падалиште, гостиварско, на околу еден километар од железничкиот надвозник, во несреќен случај починал М.К. (67) од Гостивар, вработен во гостиварска фирма која изведувала градежни работи за изградба на термоцентрала. Друг вработен во истата фирма, управувајќи товарно возило „Мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, се движел наназад и, без да забележи, со задниот дел од приколката го удрил М.К., кој паднал на земја од ударот, а потоа бил прегазен со задните тркала во пределот на нозете, по што починал. Смрт била констатиран од лекар од Итна медицинска помош Гостивар. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Гостивар, во присуство на инспектор од трудова испекција. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 180 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Секс-скандалот со експлицитни фотографии и преписките помеѓу Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш, уште е главна тема во медиумите од соседството. ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бебе починало во дом во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: