УТРИНСКИ ФОКУС: И други бизнисмени пријавиле рекет - Верушевски со функција во СДСМ


* И други бизнисмени го пријавуваат рекетот, истрагата останува кај Боки 13 и Кичеец Еден пријавил па почнала истрагата, но по обелоденувањето на случајот и ...
| | веќе видена | слични

Времето на политички игри е поминато, порача в.д. помошник државниот секретар на САД, Филип Рикер, на средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. ...
| | веќе видена | слични

Глобус – Дали Боки 13 бил во спрега со Камчев? „Кој да го поправи лифтот?“ – прашува авторот на текстот во онлјан магазинот Глобус во кој авторот излегува со ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски денеска побара сите обвинители од СЈО да се вратат во матичните обвинителства согласно Законот за СЈО, и да се истражи инволвираноста на Јанева во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Обвинителите од СЈО, да останат без предмети, било тие да се во фаза на пресуда, жалба или судски процес, а тие да станат дел од истаргата за „Рекет“, однсон ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференцијата во партиското седиште истакна дека на денешната средба со со в.д. помошник-државниот секретар ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференцијата во седиштето на партијата побара и детална истрага за директна или индиректна поврзаност ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 325 | | | веќе видена

Хрватски државјанин е повреден во експлозијата на магацините на амониум нитрат во Бејрут, соопшти Министерството за надворешни работи и европски работи ...
сите 332 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-51, ...
сите 527 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 131 | | | веќе видена

Либанскиот претседател Мишел Аун изјави дека во истрагата за експлозијата во магацинот во пристаништето во Бејрут се трага по фактот дали станува збор за ...
сите 126 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 362 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: И други бизнисмени пријавиле рекет - Верушевски со функција во СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: