УТРИНСКИ ФОКУС: И други бизнисмени пријавиле рекет - Верушевски со функција во СДСМ


* И други бизнисмени го пријавуваат рекетот, истрагата останува кај Боки 13 и Кичеец Еден пријавил па почнала истрагата, но по обелоденувањето на случајот и ...
| | веќе видена | слични

Времето на политички игри е поминато, порача в.д. помошник државниот секретар на САД, Филип Рикер, на средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. ...
| | веќе видена | слични

Глобус – Дали Боки 13 бил во спрега со Камчев? „Кој да го поправи лифтот?“ – прашува авторот на текстот во онлјан магазинот Глобус во кој авторот излегува со ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски денеска побара сите обвинители од СЈО да се вратат во матичните обвинителства согласно Законот за СЈО, и да се истражи инволвираноста на Јанева во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Обвинителите од СЈО, да останат без предмети, било тие да се во фаза на пресуда, жалба или судски процес, а тие да станат дел од истаргата за „Рекет“, однсон ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на прес-конференцијата во партиското седиште истакна дека на денешната средба со со в.д. помошник-државниот секретар ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференцијата во седиштето на партијата побара и детална истрага за директна или индиректна поврзаност ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
сите 187 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните ...
сите 243 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 201 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: И други бизнисмени пријавиле рекет - Верушевски со функција во СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: