Продолжуваат активностите во рамките на Европскиот проект „рок“

Скопје/Охрид, 21. мај 2018 (ИНПРЕС) – За утре е закажана првата надзорна расправа за доследно спроведување на Законот за управување со светското природно и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Прва надзорна расправа во овој состав на Парламентот – за природното и културното наследство на охридско. Првата надзорна расправа во овој состав на Собранието ...
| | веќе видена | слични

Надзорната расправа ја организира собраниската Комисија за култура, на иницијатива на владејачкото мнозинство, но е поддржана и од пратениците од ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во Старата скопска чаршија беше отворена новата „Лабораторија за урбано живеење“(Urban living lab) во Скопје. Станува збор за нова просторија која се отвора во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 216 | | | веќе видена

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески (40) и неговата две години помлада сопруга Сања биле повеќе од една деценија во врска пред да се ...
сите 12 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Денешното барање на судот да донесе одлука по налог на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 354 | | | веќе видена

Од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека одредениот притвор за Јанакиески и Божиновски се со цел да се дефокусира јавноста. „Доколку судот ги отфрли ...
сите 125 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат активностите во рамките на Европскиот проект „рок“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: