УЈП потврди: Сметката на 1ТВ е блокирана, деталите се даночна тајна


Управата за јавни приходи потврди дека сметката на правното лице 1ТВ Дооел Скопје е блокирана. Оттаму пред малку одговорија на нашето прашање за оваа тема, но ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги ќе покрене постапка за утврдување на вистинскиот сопственик на телевизијата 1ТВ во Скопје. Ваквата одлука на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

 Советниците одлуката ја донесоа едногласно, а постапката е покрената согласно членот 34 од законот кој забранува скриено сопствеништво.Kако официјален ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за медиуми на денешната седница реши да покрене постапка против 1ТВ за наводно скриено сопствеништво, односно повреда на членот 34 од ЗААВМУ. Иако ...
| | веќе видена | слични

Дирекорот на 1ТВ и БМЈ Медиа Груп, Бојан Јовановски алијас Боки 13 во интервју вели дека тој е човекот за кој пишува новинарот Бранко Героски. До мене е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијансата за Албанците и Алтернатива нема да дојдат на средбата на партиите од албанскиот политички блок, која треба да се одржи утре по иницијатива на ...
сите 812 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-30, ...
сите 595 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 487 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 347 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 598 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП потврди: Сметката на 1ТВ е блокирана, деталите се даночна тајна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: