„Тврдина 2“: Црни вреќи со хартија и регистри од третата зграда во МВР запалени на „Брест“

Црни вреќи полни со хартија и регистри од третата зграда во МВР биле запалени на локацијата „Брест“ која се наоѓа на аеродромот Скопје во воениот дел. Ова ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Судењето за незаконското следење на комуникациите „Таргет-Тврдина” на СЈО продолжува на 11 јуни со вкрстено испрашување на сведокот Звонко Костовски од страна ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение на вкрстените прашања од обвинетиот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков во случајот „Тврдина-Таргет“ за масовното прислушување на граѓани од 2009 ...
| | веќе видена | слични

Звонко Костовски, еден од оние кои ги изнесоа снимките од нелегалното прислушување кое со години наназад ја спроведувала Управата за безбедност и ...
| | веќе видена | слични

Сашо Мијалков, обвинет за масовно нелегално прислушување како директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, во Основниот суд Скопје 1 му поставува ...
| | веќе видена | слични

Со поставување вкрстени прашања, ексшефот на тајната полиција Сашо Мијалков се обиде да го дискредитира сведочењето на Звонко Костовски, еден од клучните ...
| | веќе видена | слични

Екс директорот на УВК, Сашо Мијалков, на денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“ вкрстено го испрашуваше сведокот Звонко Костовски.Мијалков во ...
| | веќе видена | слични

 Вака го објасни хаосот што се случувал во управата за контразузнавање сведокот Звонко Костовски на денешното рочиште на Таргет- Тврдина. Тој  заедно со Ѓорѓи ...
| | веќе видена | слични

Екс директорот на УВК, Сашо Мијалков, на денешното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“ вкрстено го испрашуваше сведокот Звонко Костовски. На моменти се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Премиерот Зоран Заев и еврокомесарката за правда Вера Јоурова денеска на средба во Скопје оцениле дека државава покажала добри резултати во борбата против ...
сите 324 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 141 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд потвдрува дека економијата на Република Северна Македонија тргна на прав пат и ги поздрави реформите во насоките на сузбивање на ...
сите 117 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 158 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ минатата седмица загуби од Роџер Федерер на завршниот мастерс во Лондон и поради тоа остана без првото место на АТП листата. Публиката во Лондон ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тврдина 2“: Црни вреќи со хартија и регистри од третата зграда во МВР запалени на „Брест“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: