Тутунопроизводителите очекуваат повисока откупна цена за следната реколта


Задоволство од тоа што ќе бидат исплатени повисоки субвенции за откупениот тутун од ланската реколта, денеска на прес конференција во Прилеп изразија од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Воедно да не брзаат со склучувањето на договорите со откупувачите зашто ќе се преговара за цените по класи, изјави Кире Неделковски, претседател на Сојузот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во времето на ВМРО-ДПМНЕ цената на тутунот беше помала од 190 денари, а таа денеска изнесува 217.5 денари – зборот е збор, соопштија од СДСМ. „Производителите ...
| | веќе видена | слични

За втора класа, односно второто ниво, субвенцијата ќе изнесува 70 денари. Третото ниво на субвенционирање ќе изнесува 60 денари по килограм и ќе се однесува на ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на тутунопризводители ја поздрави одлуката на Владата за зголемување на субвенците на тутунопроизводителите на 80 денари од килограм за прва, 70 денари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 143 | | | веќе видена

Лекарска комисија ќе оценува дали Александар Трајковски е болен или го злоупотребил здравствениот систем за да замине во Будимпешта. Матичниот лекар му отворил ...
сите 149 | | | веќе видена

Вработените од Клиничкиот центар половина час ја блокираа наплатната каса. Освен поништување на одлуката за покачување на паркингот, побараа и рамномерно ...
сите 186 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 154 | | | веќе видена

Црниот СДСМ целосно изгубил допир со реалноста. Партијата што ја зацрни државата шири манипулации и невистини, велат од ВМРО-ДПМНЕ во однос на изјавата на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тутунопроизводителите очекуваат повисока откупна цена за следната реколта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: