Турција го ратификуваше протоколот за членство во НАТО


3 копии
7 копии

Народното собрание на Република Турција и Парламентот на Чешката Република вчера го ратификуваа Протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО. ...
| | веќе видена | слични

Протоколот за членство во НАТО вчера доби зелено светло и во чешкиот Парламент.– Убедени сме дека пристапувањето на Северна Македонија во НАТО ќе ја зајакне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Народното собрание на Република Турција вечерва го ратификуваше протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО.– Благодарност до Турција за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бизнис новитетите се секогаш добредојдена вест, особено кога станува збор за производи од одбранбената индустрија изработени според стандардите на НАТО. Денес ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите млади девојки и момци државјани на нашата земја, кои ги исполнуваат условите, да се пријават на конкурсот за обука на пилоти, повика министерката за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска од Центарот за обука на пилоти ги повика сите млади граѓани на нашата земја со завршено високо образование ...
| | веќе видена | слични

До први август е отворен конкурсот за прием на нови кадети за пилоти во воздухопловната единица на Армијата на Република Северна Македонија. Кандидатите треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 80 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција, на која што ги објави имињата на разрешените носители на раководни функции, одговараше на низа новинарски ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција го ратификуваше протоколот за членство во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: