Ѓоковиќ прв тенисер со трофеј на секој Мастерс


4 копии

Има оние кои не го сакаат Роџер Федере, иако му нема равни по гренд слем турнири во тенис, но она што направи после финале на турнир во Синсинати кога загуби ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ направи она што никој не направил. Ја освои планетата одамна, но после грен слем круната ја комплетира со мастерс титула. Серија од девет ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ спектакуларно се вратил на врв на светскиот тенис. Тој му се доближил на Федерер на листа на заработка откако стана прв тенисер во историјата кој ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ спектакуларно се врати во врвот на светскиот тенис! Новак му се доближи на Федерер на листата на заработувачки откако стана првиот играч во ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ го победи Роџер Федерер во финалето, што е причина за славење. Неговиот тренер Маријан Вајда, тоа посебно емотивно го доживеа, по што направи ...
| | веќе видена | слични

Рожер Федерер не успеа да дојде до нов успех и титула на Мастерсот во Синсинати или поточно не ја мина последната пречка во името на Новак Ѓоковиќ. Српскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 163 | | | веќе видена

Потпретседателот изрази силна поддршка за Договорот од Преспа, кој кога ќе биде имплементиран ќе доведе до поголема сигурност и просперитет за целиот регион. ...
сите 278 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ прв тенисер со трофеј на секој Мастерс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: