Во Тетово приведена девојка од Босна и Херцеговина


3 копии
12 копии

Полицаец е физички нападнат вчера на улицата „Борис Кидрич“ во Тетово при вршење службена должност кога се подигнувало непрописно паркиран автомобил заедно со ...
| | веќе видена | слични

Инцидентот се случил околу 16:30 часот, а по нападот приведен е напаѓачот Н.С (29) од Шемшово. – Лицето Н.С (29) од Шемшово е приведен и задржан во полициската ...
| | веќе видена | слични

Полицаец е физички нападнат вчера додека асистирал при кревање на непрописно паркиран автомобил во Тетово. Според полицијата, насилството се случило околу ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска околу 3 часот после полноќ, од страна на полициски службеници од Полициската станица-Гостивар на улица „Светозар Пепоски“ бил лишен од слобода ...
| | веќе видена | слични

Корисниците од улица „Мајор Чеде Филиповски“ во Гостивар од 10 часот утрово, останаа без вода. Како што информираат од гостиварската локална самоуправа, се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 278 | | | веќе видена

Како Управата за семе и саден материјал би можела да блокира капитални инвестиции, да добие замерки од меѓународната заедница, или да не работи транспарентно, ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Јавната обвинителка за организиран криминал Вилма Рускоска вели дека е чест што е предложена да го води новото Јавното обвинителство за организиран криминал и ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Тетово приведена девојка од Босна и Херцеговина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: