Oбожаватели и новинари ќе ја пречекаат Тамара на аеродром


Тамара Тодевска, нашата претставничка на овогодинешната Евровизија која се случува во Тел Авив, Израел, вчеравечер одлично ја изведе песната „Proud“ со што нѝ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Големата евровизиска еурофија која за Тамара Товевска траеше повеќе од три месеци, најпосле заврши и тоа со резултат кој ја направи особено горда. Тие денови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јутјуб каналот „FBE“ кој има над 19 милиони следбеници објави видео во кое Американци го даваат своето мислење за песните од Евровизија. Еден од коментаторите ...
| | веќе видена | слични

Александар Ношпал, македонскиот моден дизајнер деновиве е заплиснат со бројни коментари и комплименти поради извонредниот фустан којшто го изработи за Тамара ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во вестите на Канал 5 побара од Зоран и Вице Заеви јавно да кажат на македонската ...
сите 527 | | | веќе видена

Оливер Спасовски и Мила Царовска непосредно пред да ја разрешат од небулозни причини министерката Рашела Мизрахи, креираа хаос во министерството за труд и ...
сите 398 | | | веќе видена

Согласно Законот за Влада и согласно договорите од Пржино од 2016 година, техничкиот министер за внатрешни работи во мандатот на предната влада има право да ...
сите 287 | | | веќе видена

Армијата на Република Македонија стана Армија на Северна Македонија, но сè уште користи оружје од Југословенската народна армија. ​Војската во моментов користи ...
сите 220 | | | веќе видена

Втор ден социјалните мрежи горат по вчерашниот марш на СДСМ наречен „Чекориме за правда“ на кој присуствуваа присилени истомисленици и членови на СДСМ.Откако ...
сите 110 | | | веќе видена

1. ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА ИНИЦИЈАТИВАТА Нема никаква полза од заводливото потпирање на шанкот и вовлекувањето на стомакот, надевајќи се дека принцот (на бел коњ) ќе ве ...
сите 134 | | | веќе видена

Вирџил ван Дијк смета дека Ливерпул немал среќа да успее да обезбеди подобар резултат во дуелот против Атлетико Мадрид, но се пожали и на тактиката на Диего ...
сите 86 | | | веќе видена

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Халанд сезонава игра неверојатен фудбал. Тој вчера дебитираше во нокаут фазата од Лигата на шампионите и сруши неколку рекорди со ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oбожаватели и новинари ќе ја пречекаат Тамара на аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: