„Политика“: Косово отвора дипломатска канцеларија во Атина

2 копии
4 копии
7 копии

Извори од НАТО сметаат дека Директорот на српската владина Канцеларија за Косово Марко Ѓуриќ не ги почитувал прописите на 26 март, кога влегол во Косово и бил ...
| | веќе видена | слични

Српскиот министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, изјави во неделата дека може да гарантира дека со дипломатски активности ќе го намали бројот земји кои го ...
| | веќе видена | слични

Балканот и натаму има многу предизвици кои го прават потенцијално нестабилно место, па според НАТО клуч за мирот и безбедноста ќе бидат односите меѓу Србија и ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението од седиштето на Алијансата во Брисел се наведува дека НАТО останува целосно посветен на стабилноста и безбедноста на Западен Балкан и има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Северноатланската алијанса оценува дека продолжувањето на дијалогот меѓу Белград и Приштина е клучно за мирот и стабилноста на Западен Балкан. Во соопштението ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србија треба да инсистира на формирање на Заедницата на српските општини, порача амбасадорот на Шпанија во Белград, Мигел Фуертес Суарес.Европските институции ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северноатланската алијанса оцени дека продолжувањето на дијалогот помеѓу Белград и Приштина е клучно за мир и стабилност на Западен Балкан.„НАТО останува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 317 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Политика“: Косово отвора дипломатска канцеларија во Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: