ИНТРЕРЕСЕН ФАКТ: Милионерите држат 50 % од светското богатство

Германските компании инвестираа повеќе од 1,7 милијарди евра во руската економија во првите три месеци од 2019 година, објави руско-германската стопанска ...
| | веќе видена | слични

Царините, кои американскиот претседател Доналд Трамп ги наметна на кинескиот увоз, не успеаја да го постигнат очекуваниот ефект за производителите и за пазарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Голем дел од жителите на Свети Николе се во карантин, откако бројот на заболени од корона значително порасна. Според статистиката, во текот на вчерашниот ден ...
сите 795 | | | веќе видена

Ние жените сме храбри гласноговорници во сите сфери на општественото живеење. Ако до пред некоја година сите гледаа со сомнеж кога една жена ќе започне ...
сите 147 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 149 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 40 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно со медицинскиот персонал, ни ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТРЕРЕСЕН ФАКТ: Милионерите држат 50 % од светското богатство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: