Климатските промени - закана за светскиот мир во текот на следните десет години

Климатските промени ќе претставуваат закана за мирот во земјите ширум светот во текот на следната деценија. Ова е јасно од Индексот за мир на австралискиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Земјава за само една година успеа да ја поправи својата стабилност на Глобалниот мировен индекс за 23 места. Ваквиот напредок во споредба со 2018-та, е ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Северна Македонија направи скок за 23 места на листата на Глобалниот индекс на мирот во споредба со минатата година и го дели 65-тото место со Грција, на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска на Криволак се сретна со началникот на Генералштабот на Армијата на Грција, со кого, како што кажа, „разговараа за потенцијалите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пријателство, соработката и добрите односи со соседите директно придонесуваат во градењето на светскиот мир. Како потврда за нашиот придонес кон мирот е и ...
| | веќе видена | слични

Анализата за стабилноста и мирот во сите земји во светот покажува дека Северна Македонија е во петте земји кои го подобриле својот резултат.За само една година ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска вечева на жешкото столче во ,,ТОП ТЕМА” на прашањето дали вредеше преспанскиот договор истакна дека 630.000 луѓе во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глобалниот индекс за мир, објавен од Меѓународниот институт за економија и мир, независен истражувачки центар чија цел е мерење на мирот и стабилноста во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Само еден ден пред сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, утринава полицијата влезе во неколку негови фирми. Причината за упадот е наводен ...
сите 468 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 93 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 56 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 120 | | | веќе видена

Во интервју за магазинот „ГО“, Златан Ибрахимовиќ имаше остри зборови кон Кристијано Роналдо. Италија Запрашан дали со враќањето во Серија А ќе го види ...
сите 203 | | | веќе видена

Партијата нема должничко-доверителски односи со компаниите коишто беа споменати денеска во медиумите, рече вечерва во Ѓорче Петров претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 203 | | | веќе видена

Пендаровски, како што инфомираат од претседателскиот кабинет,  ќе има обраќање на конференцијата „Балкански дијалози“ на тема „Проширување на ЕУ – неисполнето ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Климатските промени - закана за светскиот мир во текот на следните десет години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: