СТУДЕНТИТЕ ОД ТМФ СО ТРАДИЦИОНАЛНА МОДНА РЕВИЈА: Различни креативни производи работени на темата „Метаморфоза“


Студентите од Технолошко-металуршкиот факултет под менторство на професорката и дизајнерка Лидија Георгиева, вечерва во рамките на прославата на Денот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Државниот студентски центар „Скопје“, под чија закрила функционираат студентските домови „Стив Наумов“, „Гоце Делчев“ и „Кузман Јосифовски – Питу“ до 31 мај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за образование и наука денеска информираше дека Државниот студенски центар „Скопје“ под чија надлежност се студенските домови „Стив Наумов“, ...
| | веќе видена | слични

Државниот студентски центар „Скопје“, под чија закрила функционираат студентските домови „Стив Наумов“, „Гоце Делчев“ и „Кузман Јосифовски – Питу“ имаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за образование и наука (МОН) преку соопштение и документ посочува заостанати долгови на Државниот студентски центар „Скопје“, под чија закрила ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Македонија потврди дека синоќа е исклучена струјата во студентскиот дом „Гоце Делчев“, но не даде информaции колкави се долговите за неплатена, а потрошена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромните суми кои пратениците ги добиваат за патни трошоци, најавата за воведување евтина струја преку ден и разрешувањето на јавниот обвинител Марко ...
сите 555 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 156 | | | веќе видена

Познатиот аналитичар Марко Лангроек ја објави на Твитер траекторијата на ракетата која што Северна Кореја би можела да ја лансира кон американскиот остров на ...
сите 167 | | | веќе видена

Појасите, што ги носеа петтемина ликвидирани терористи во Камбрилс, биле лажни, изјави каталонскиот премиер Карлес Пуџдемон за локалното радио.Веста е ...
сите 252 | | | веќе видена

Американскиот Сенат скоро едногласно гласаше за законот за дополнителни санкции врз Русија и покрај противењето на Белата куќа. Законот е испратен на потпис ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТУДЕНТИТЕ ОД ТМФ СО ТРАДИЦИОНАЛНА МОДНА РЕВИЈА: Различни креативни производи работени на темата „Метаморфоза“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: