Кривична пријава против засега непознато лице вработено во ЈЗУ „Општа болница“ Охрид...

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „фалсификување или уништување деловни книги“, Секторот за внатрешни работи Охрид до надлежното Јавно ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје поднесе кривична пријава против П.М. (35) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „противправно лишување од слобода“. ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје, до Основното јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против М.И. (33) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека сторил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

МВР до ОЈО поднесе крвична пријава против 33-годишен скопјанец поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело недозволено изработување, држење и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.Р. (31) од село Глумово, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено ...
| | веќе видена | слични

Прилеп не е единствениот град во Република Македонија, каде новоизбраната локална власт се соочи со празна каса и милионски долгови кон разни доверители и по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава 46-годишниот Г.Т. од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „поттикнување" и продолжено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 201 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 49 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава против засега непознато лице вработено во ЈЗУ „Општа болница“ Охрид...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: